CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Język polski

Karolina Legucka

Karolina Legucka

Karolina Legucka - Nauczyciel języka polskiego. Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą. - Fiodor Dostojewski Każdy dzień w szkole przynosi coś nowego, więc nie można się tu nudzić. Lubię poznawać uczniów i spędzać z nimi czas. Na lekcjach dzielę się swoimi pasjami. Wierzę, że uczyć można się zawsze i wszędzie, dlatego organizuję maratony filmowe, gry miejskie czy wyjścia. Dużo radości daje mi praca z Samorządem...

Diana Janiec-Mirosławska

Diana Janiec-Mirosławska

Diana Janiec-Mirosławska - nauczyciel języka polskiego. Ukończyłam Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność dziennikarstwo prasowe) oraz filologię polską w Polskiej Akademii Nauk. Jestem warszawianką i bardzo lubię swoje miasto. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, pływam, czytam i zwiedzam. Uwielbiam koty, jabłka, politykę, teatr i filmy zwłaszcza Tima Burtona, Christophera Nolana i wszelkie animacje.

Agnieszka Czuczwara

Agnieszka Czuczwara

Agnieszka Czuczwara - nauczyciel języka polskiego. Wybrałam zawód nauczyciela, aby móc łączyć przyjemność obcowania z ludźmi i literaturą z obowiązkami i zarobkiem. Staram się, aby zajęcia odbywały się w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Lekcje prowadzę w taki sposób, aby uczniowie mieli możliwość rozwinięcia zainteresowań polonistycznych i wykorzystania ich w codziennym życiu. W pracy duże znaczenie ma dla...

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor CLVI Liceum