CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa szkoły.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Brak języka migowego
Wyłączenia
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez Linx Paweł Nykiel.
Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Katarzyna Merska-Gromek.
- E-mail: kmerska@eduwarszawa.pl
- Telefon: 509070716
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor placówki
- Adres: ul. Podchorążych 49/61
00-722 Warszawa - E-mail: lo156@eduwarszawa.pl
- Telefon: (22) 841 71 61
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Sposób dojazdu
Budynek znajduje się przy ul. Podchorążych 49/61.
Dojścia piesze są od ulic Gagarina, Stępińskiej,Sieleckiej, Iwickiej.
Przejścia dla pieszych od ul. Gagarina, Sieleckiej, Iwickiej i Stępińskiej nie posiadają sygnalizacji dźwiękowej. Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku na skrzyżowaniu ulic Sieleckiej z Podchorążych oraz Iwickiej z Podchorążych występują podjazdy przy przejściach dla pieszych.
Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 450 m: (tramwaj nr 11 kierunek Sielce); przystanek Sielecka 02 (tramwaj nr 11 kierunek Nowe Bemowo). Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 550 m: przystanek Stępińska 01 (autobus nr 167 kierunek Siekierki Sanktuarium, autobus nr 168 kierunek Witolin, autobus nr 180 kierunek Wilanów,); przystanek Stępińska 02 (autobus nr 167 kierunek Znana, autobus nr 168 kierunek Spartańska, autobus nr 180 kierunek Chomiczówka). Aktualne informacje dotyczące transportu publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.
Przed budynkiem szkoły dostępne jest 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście do budynku i strefa obsługi gości
Główne wejście do budynku jest usytuowane od ul. Podchorążych. Jest zadaszone i wykonane z 10 stopni schodowych. Po obu stronach schodów biegną poręcze na wysokości 115 cm. Do budynku wchodzi się przez wiatrołap.
Drzwi wejściowe (zewnętrzne i wewnętrzne) składają się z dwóch skrzydeł o szerokości powyżej 90 cm. Pierwsze skrzydło otwierane jest na zewnątrz. Drugie skrzydło zamykane jest na blokadę znajdującą się w ramie, którą w razie potrzeby można odblokować w celu zwiększenia prześwitu między ramą drzwi. Drzwi w świetle ościeżnicy mają szerokość 190 cm. Klamki znajdują się na wysokości 90 cm. Domofon znajduje się po lewej stronie na wysokości 140 cm.
Wejście przy drzwiach zewnętrznych posiada prób 2 cm.
Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się dostępne jest wejście od strony boiska szkolnego z użyciem rampy podjazdowej. Wejście do budynku prowadzi przez wiatrołap. Drzwi wejściowe (zewnętrzne i wewnętrzne) składają się z dwóch skrzydeł otwieranych na zewnątrz. Wysokość progu przy drzwiach zewnętrznych wynosi 3 cm. Szerokość furtki prowadzącej na boisko wynosi 100 cm. Kąt otwarcia powyżej 110 st.
W budynku nie ma windy, pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Szkoła umożliwia skorzystanie z tłumacza języka migowego na miejscu. Kontakt osobisty możliwy jest w ciągu 2-3 dni roboczych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby niewidome i słabowidzące mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń w budynku.
Budynek liczy 2 piętra. Komunikacja między piętrami przebiega wyłącznie schodami. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w dwustronne okrągłe poręcze. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się mogą dostać się na wyższe kondygnacje tylko i wyłącznie z pomocą innych osób.
Korytarze o szerokości powyżej 140 cm oddzielone są drzwiami przeciwpożarowymi. Drzwi składające się z dwóch skrzydeł o szerokości powyżej 90 cm każde wyposażone są w samozamykacze bez mechanizmów ułatwiających otwieranie.
Rozkład pomieszczeń przedstawia plan ewakuacji zlokalizowany na każdym piętrze, zawieszony przy wężu hydrantowym za drzwiami przeciwpożarowymi na wysokości 160 cm. Pomieszczenia są oznakowane tabliczkami. Przestrzeń manewrowa dla osób poruszających się na wózkach nie jest ograniczona.
Sekretariat mieści się na parterze przy wejściu głównym.
W budynku na parterze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową.