CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
Zdjęcie tła 1
http://lo156.pl/system/gallery_pictures/pictures/000/003/985/admin_panel/kartka-świąteczna-720x415.jpg?1545381892
Zdjęcie tła 3
« Powrót do Home

Zawieszenie strajku. List do uczniów i rodziców

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zgodnie z decyzją Związku Nauczycielstwa Polskiego, któremu powierzyliśmy reprezentowanie nas w sporze zbiorowym, zawieszamy strajk. W poniedziałek 29 kwietnia rozpoczynamy lekcje według normalnego planu zajęć.

Strajk przyczynił się do uświadomienia większości społeczeństwa powagi sytuacji. Decyzja o jego zawieszeniu bez osiągnięcia założonych celów jest równie trudna, jak była decyzja o jego rozpoczęciu. Będziemy kontynuowali protest w innych formach: demonstracji, banerów, plakietek. Nadal domagamy się godnych zarobków. Nadal domagamy się sensownych działań na rzecz edukacji, takich, które powstrzymają pogłębiający się chaos.

„Okrągły stół” edukacyjny, odbywający się na Stadionie Narodowym, może pomóc w popularyzowaniu wiedzy o problemach oświaty, ale żadnego z nich nie rozwiąże. Co gorsza, aroganckie traktowanie środowiska nauczycielskiego przez władze państwowe pogłębi te problemy. Szczególnie bolesne staną się braki kadrowe, które już teraz obserwujemy.

Dziękujemy za dotychczasowe poparcie. Będzie nadal potrzebne. Całe społeczeństwo, a szczególnie rządzący naszym krajem, muszą wreszcie zrozumieć, że sytuacja szkolnictwa jest dramatyczna i muszą podjąć odpowiednie kroki dla jej naprawy. Jeżeli łagodniejsze formy protestu nie poskutkują, w ostateczności wznowimy strajk. Z naszych postulatów nie rezygnujemy.

Zależy nam na przyszłości młodego pokolenia. Na budowaniu relacji opartych na życzliwości i szacunku. Chcemy autonomicznej szkoły, w której uczniowie mają czas i przestrzeń do rozwijania pasji i zainteresowań, a nauczyciele nieograniczani biurokratycznymi obowiązkami są ich mentorami.

Nauczycielki i nauczyciele CLVI Liceum Integracyjnego „Przy Łazienkach Królewskich”

Warszawa, 26.04.2019 r.

Utworzono:  26 kwietnia 2019, 17:54
Aktualizacja:  12 czerwca 2019, 14:59
Wychowanie, jeżeli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem

J.H. Pestalozzi