CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
Zdjęcie tła 1
http://lo156.pl/system/gallery_pictures/pictures/000/003/985/admin_panel/kartka-świąteczna-720x415.jpg?1545381892
Zdjęcie tła 3
« Powrót do Home

"Warszawa- miasto pamięci"

logo

Nasza szkoła zakończyła realizację historycznego projektu edukacyjnego „Miasto Pamięci”, w którym braliśmy udział przez kilka ostatnich miesięcy. Inicjatorem przedsięwzięcia była PGE Energia Ciepła we współpracy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. 3 lutego 2020 roku w Holu Dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Pana Krzysztofa Wiśniewskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Pawła Zarzyckiego, Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła Pana Wojciecha Dąbrowskiego i Prezesa PKP Pana Krzysztofa Mamińskiego.

Spośród 60 mazowieckich szkół wyłoniono laureatów konkursu oraz wręczono kilkanaście wyróżnień. 1 miejsce zajął Hubert Wiktorzak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, 2 miejsce - Bartosz Ludwiczak z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku oraz 3 miejsce - Maja Mikołajczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 156 w Warszawie.

Z przyjemnością informujemy, że wśród finalistów jest Maja Mikołajczyk z klasy 1AP, która zajęła 3. miejsce a Małgorzata Stelęgowska - 2C , Julia Mucha 1CP, Zofia Smolik 2D, Marcin Grycel 2D i Maciej Ruciński 2B znaleźli się wśród wyróżnionych.
Wyróżniono również nauczycieli z naszego liceum - panią Dianę Janiec-Mirosławską i pana Bartosza Borkowskiego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Korzystając z okazji, zachęcamy uczniów do odwiedzenia wystawy „Ofiary cywilne Warszawy w czasie niemieckiej okupacji w latach 1939 – 1945” realizowanej w ramach projektu „Tablice Pamięci”, która znajduje się w Holu Dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki i będzie dostępna do 31 marca 2020 r.

Zapraszamy również do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej „Tablice Pamięci”, w której znajdziecie mapę z 167 lokalizacjami tablic projektu Karola Tchorka. Za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do dowolnej z nich i przeczytać historię z nią związaną. Aplikacja do pobrania w sklepie Google Play oraz App Store.

 
Utworzono:  05 lutego 2020, 20:02
Aktualizacja:  06 lutego 2020, 14:24
Wychowanie, jeżeli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem

J.H. Pestalozzi