CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Religia

Ilona Miąskiewicz

Ilona Miąskiewicz

Ilona Miąskiewicz - Nauczyciel religii W nauczaniu i wychowaniu ważny jest dla mnie proces oparty na wartościach uniwersalnych, moralnych i społecznych, na uświadamianiu i rozumieniu siebie i świata, relacji zachodzących między ludźmi. Nauczanie sprowadzone jedynie do przekazywania wiedzy, ale pozbawione wprowadzania uczniów w świat wartości wywiera moim zdaniem nieprawidłowy wpływ na rozwój postaw społecznych i moralnych. W tym...

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor CLVI Liceum