CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
Zdjęcie tła 1
Zdjęcie tła 2
Zdjęcie tła 3
Zdjęcie tła 4
« Powrót do Szkoła

O nas

Uczniowie są jak latawce – potrzebują wolności, by móc rozkwitnąć. W tej podróży, do której można porównać edukację i dorastanie niezbędna jest także lina, która pomaga sterować lotem. Właśnie takie jest nasze liceum – oparte na fundamentach, tradycjach i wartościach i otwarte na zmieniającą się rzeczywistość. Aby było to możliwe, potrzebne są nie tylko marzenia, ale także wiedza.

Z radością obserwujemy rozwój naszych uczniów. Jesteśmy dumni z ich sukcesów sportowych, naukowych, a także osobistych, kiedy przełamują indywidualne bariery. Ciągle się rozwijamy: podczas zajęć czerpiemy z najnowszych osiągnięć neurodydaktyki, oceniania kształtującego, technologii informacyjnych. Dzielimy się swoją wiedzą z rodzicami i innymi nauczycielami – przygotowujemy i prowadzimy szkolenia oraz konferencje. Wierzymy, że uczyć można się nie tylko podczas lekcji, dlatego organizujemy wyjścia, koła naukowe oparte na ciągłym eksperymentowaniu. Lubimy spędzać ze sobą czas podczas zajęć kulinarnych, maratonów filmowych, grając w szachy, gry sportowe czy planszowe.

Fundamentalnymi wartościami są dla nas tolerancja i integracja. Cenimy różnorodność i dbamy o to, aby każdy czuł się w naszej szkole dobrze. Jesteśmy kameralną, liczącą 260 uczniów szkołą, w której wszyscy się znają. Zapewniamy stałą opiekę pedagoga, psychologa, socjoterapuety i pielęgniarki. Dysponujemy świetlicą, biblioteką, pracownią biofeedback i stołówką. Posiadamy dobrze wyposażoną bazę lokalową – kilka lat temu budynek przeszedł gruntowny remont. Mieścimy się w pięknej okolicy Parku Łazienkowskiego.

Jesteśmy otwarci na dialog z rodzicami i uczniami. Decyzje podejmujemy w duchu demokracji, na ważne dla naszej społeczności tematy rozmawiamy wszyscy podczas debat open space. Wszyscy uczniowie naszej szkoły tworzą samorząd szkolny, który ma prawo do autonomicznych decyzji i własnych wyborów.

Ważna jest dla nas tradycja i korzenie. Opiekujemy się miejscami pamięci wokół szkoły, podejmujemy działania na rzecz naszej małej ojczyzny – Sielc. Organizujemy rajdy, spotykamy się z żywymi świadkami historii.

Przekonujemy, że każda chwila sprzyja temu, by zaangażować się na rzecz innych, nawet w tak młodym wieku. Prowadzimy akcje wolontariackie i PCK.

Jednak najlepszym dowodem naszych dużych i małych sukcesów są uczniowie – zapraszamy, żebyście ich poznali.

Utworzono:  02 listopada 2015, 11:43
Aktualizacja:  14 stycznia 2019, 11:44
Wychowanie, jeżeli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem

J.H. Pestalozzi