CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
http://lo156.pl/system/gallery_pictures/pictures/000/003/985/admin_panel/kartka-świąteczna-720x415.jpg?1545381892
« Powrót do Home

Konferencja DCI i CLVI LO

12 marca 2019 r. w Służewskim Domu Kultury odbyła się konferencja „Budowanie relacji z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ich rodzicami- skuteczna komunikacja”, którą mieliśmy przyjemność zorganizować we współpracy z Dzielnicowym Centrum Integracji w Dzielnicy Mokotów.

Uczestników wydarzenia powitała pani Dyrektor Małgorzata Kułaczkowska, głos zabrał także Burmistrz Dzielnicy Mokotów – Rafał Miastowski.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia:

> przewodniczącej DCI oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Violetty Pulwarskiej- „Włączenie to nie wykluczenie - co możemy zrobić?”

> psychologa, psychoterapeuty Jacka Santorskiego i nauczyciela, wychowawcy Jarosława Szulskiego- „Wrażliwości nie można zadekretować. Jak uczyć dzieci języka żyrafy i szakala?”

> nauczyciela, biologa, neurodydaktyka Marka Kaczmarzyka- „Biologia relacji - edukacja relacji. O znaczeniu mechanizmów wzajemnego wsparcia”

> pedagoga, trenera Marka Lecko- „Rodzic w szkole. Jak budować pozytywne relacje komunikacyjne?”

 

Na podsumowanie Pani Dyrektor Małgorzata Kułaczkowska podzieliła się doświadczeniami naszych nauczycieli, uczniów i ich rodziców - „Jak się komunikować, żeby budować relację?

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród nauczycieli warszawskich szkół, przedszkoli oraz placówek. Mamy nadzieję, że będzie źródłem nowych pomysłów na budowanie pozytywnych relacji.

Zapis graficzny konferencji poprowadziła Anna Michalska.

Wychowanie, jeżeli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem

J.H. Pestalozzi