CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Języki obce

Marianna Grodzka-Marziano

Marianna Grodzka-Marziano - Nauczyciel języka hiszpańskiego

Marianna Grodzka-Marziano - Nauczyciel języka hiszpańskiego. W pracy swojej staram się zainteresować młodzież kulturą i sztuką krajów hiszpańskojęzycznych, tak by widzieli cel w nauce języka. Osobiście interesuję się sztuką malarstwem i tańcem. Wiele lat mieszkałam w Wenezueli, o której lubię opowiadać i przekazywać różne ciekawostki.

Joanna Mazur

Joanna Mazur nauczyciel języka niemieckiego

Joanna Mazur - z wykształcenia jestem germanistką oraz pedagogiem montessoriańskim. Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt (w szczególności kotów) oraz dobrej książki. Wolne chwile uwielbiam spędzać nad polskim morzem. Swoim uczniom chętnie udowadniam, że język niemiecki jest łatwy i przyjemny. Zawód nauczyciela i praca z młodzieżą to moja największa pasja. 

Katarzyna Maj

Katarzyna Maj - Nauczyciel języka angielskiego i wychowawca klasy 3A

Katarzyna Maj - Nauczyciel języka angielskiego Absolwentka Wydziału Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja nauczycielska. W Gimnazjum nr 7 uczę od 2007 roku. Swoim uczniom uświadamiam jak bardzo ważna jest nauka języka obcego i to że kluczem do sukcesu jest ich systematyczna praca (bo języka nie nauczymy się w tydzień). Wierzę, że efektywne lekcje to ciekawe lekcje, dlatego też w swojej pracy wykorzystuję multimedia, quizy,...

Monika Zwolińska

Monika Zwolińska - Nauczyciel języka angielskiego i wychowawca klasy 3D

Monika Zwolińska - Nauczyciel języka angielskiego. W pracy z uczniami ważne jest dla mnie ich zaangażowanie, twórcze podejście do tematu oraz systematyczność. Bardzo lubię zwierzęta i czytanie książek.

Patrycja Pawęcka

Patrycja Pawęcka – nauczyciel języka hiszpańskiego

Patrycja Pawęcka – nauczyciel języka hiszpańskiego. Jestem absolwentką filologii iberyjskiej UMCS. W pracy nauczyciela najbardziej lubię kontakt z młodzieżą – energia uczniów budzi mnie do działania. Obserwowanie postępów moich uczniów sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Uważam, że przyjazna atmosfera jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na efektywne przyswajanie wiedzy, dlatego...

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor CLVI Liceum