CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Chemia

Elżbieta Jędryszczak-Sznajder

Elżbieta Jędryszczak-Sznajder

Elżbieta Jędryszczak-Sznajder Nauczyciel chemii. Moim głównym celem jest zainteresowanie uczniów moim przedmiotem, tak aby im udowodnić, że chemia nie jest taka trudna, jak się powszechnie uważa. Staram się planować lekcje w taki sposób, aby zawsze znalazło się na nich odpowiednie doświadczenie: w formie pokazu lub pracy w grupie. Uważam, że wtedy uczniowie mają większą szansę zrozumieć i zapamiętać zdobywaną wiedzę....

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor CLVI Liceum