CLVI Liceum
Ogólnokształcące Integracyjne
Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie

Biblioteka

Anna Haman

Anna Haman

Anna Haman Prowadzę bibliotekę szkolną. Ten zawód łączy w sobie dbanie o zbiory (katalogowanie, uzupełnianie, utrzymanie porządku, naprawa, udostępnianie) i pracę wychowawczą: opiekę nad czytelnią (która, zwłaszcza w czasie przerw, bywa wykorzystywana bardzo intensywnie), doradzanie przy wyborze książek, ale też i w innych sprawach, niekiedy pomoc w nauce, opiekę nad projektem, lekcje biblioteczne, koła zainteresowań....

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor CLVI Liceum